Neoficiálky – Říjnová Agirevoluce – 3.10.2020

 

Říjnová AGIrevoluce

neoficiální agility závody

pořádané KK Šlapánka, Havlíčkův Brod

 

Datum: 3.10.2020

Místo konání: Fotbalové hřiště v Tisu – Tis 119, PSČ 582 43, GPS: 49°42´30.8 N 15°29´27.0 E

 

VÝSLEDKY jednotlivých běhů a FOTKY z akce najdete na FB události nebo část fotek i zde: https://ebonyodtr.rajce.idnes.cz/Agirevoluce_2020

 

 

PROGRAM

Prezence pro všechny 8:00 – 8:30

Prohlídka prvního parkuru 8:45

Raketka – první běh na zahřátí pro všechny kategorie včetně štěňat

Tuneliáda I pro štěňata

Tuneliáda II pro štěňata

Vyhlášení – štěňata

Vylosování vítěze plastové skokové překážky – lísteček dostanete u prezence 🙂 

Vyhlášení soutěže (zatím překvapení) – vítěz získá slalomovou uličku od www.agiprekazky.cz

Jumping I pro začátečníky

Jumping pro pokročilé/závodníky

Jumping II pro začátečníky

Agility pro pokročilé/závodníky

Vyhlášení začátečníci a pokročilí/závodníci

 

Maximální počet účastníků: 70 týmů (přednost mají zaplacené přihlášky)

Startovné: 300Kč za 1. psa, 250Kč za 2. a dalšího psa. Startovné zašlete na účet u FIO Banky číslo 2400438377/2010. Do zprávy pro příjemce uveďte „Jméno Příjmení + AGIrevoluce“.

Přihláška: ZDE

ODKAZ NA FB událost (aktulizujeme zde startovní listinu): ZDE

Uzávěrka přihlášek: 26.9.2020

V případě dotazů nás kontaktujte na emailu agizavody@seznam.cz nebo telefonu 605 280 896 nebo 723 354 653.

Vyhlašujeme 1. – 3. místo v každém běhu a každé velikostní a výkonnostní kategorii. Kromě běhu Raketka – zde vyhlašujeme jen 1. místa. 

 

KDO CO BĚŽÍ + PRAVIDLA

Štěňátka 9 – 15 měsíců

Štěňátka při hodnocení rozdělíme do dvou kategorií S+M a L. Velikost v přihlášce vybírejte podle předpokládané výšky pejska v dospělosti.

Poběží dvě tuneliády, na začátku a na konci může být skočka bez laťky a v parkuru se můžou objevit bočnice pro oběhnutí. Tým může použít na parkuru hračku nebo pamlsky v uzavřené krabičce. Chyby se hodnotí 5 trestnými body, tým jich může nasbírat neomezený počet, za chybu se počítá i odmítnutí, ale na jedné překážce může být tým při odmítnutí penalizován  jen jednou chybou, další odmítnutí se již za chybu nepočítají, tým získává pouze časovou ztrátu, diskvalifikace je pouze, pokud si tým správně neopraví chybně překonanou/vynechanou překážku, dále za dlouhodobé opuštění parkuru, vyvenčení na parkuru nebo hrubé zacházení se psem. Pejska může na startu přidržet pomocník.

 

Letos nově – můžou běžet i běh Raketka – vysvětlení níže – vyberte v přihlášce

Začátečníci – od 15 měsíců

Pro týmy, které se na závodní dráhu teprve připravují a chtějí si zaběhat bez zónových překážek. Můžou se přihlásit i týmy, které si již zkusily běhat v A1, ale nemají ještě splněnou žádnou čistou zkoušku.

Poběží 2 jumpingy. V parkuru budou použity skočky a tunely, nebude použit slalom a kruh. Tým může použít na parkuru hračku nebo pamlsky v uzavřené krabičce/pamlskovníku či kapse na zip. Překážky budou mít výšku S 20cm, M 30cm, L 50cm. Chyby se hodnotí 5 trestnými body, tým jich může nasbírat neomezený počet, za chybu se počítá i odmítnutí, ale na jedné překážce může být tým při odmítnutí penalizován  jen jednou chybou, další odmítnutí se již za chybu nepočítají, tým získává pouze časovou ztrátu, diskvalifikace je pouze, pokud si tým správně neopraví chybně překonanou/vynechanou překážku, za dlouhodobé opuštění parkuru, vyvenčení na parkuru nebo hrubé zacházení se psem. Pejska může na startu přidržet pomocník.

Pokud budete chtít snížit překážky, je to možné, hlaste prosím v přihlášce, hodnoceni ale budete v kategorii, do které váš pejsek výškově spadá. Například – pejsek výškou spadající do kategorie L může běhat na výšce M, hodnocen ale bude společně s Lkovými psy.


Letos nově – můžou běžet i běh Raketka – vysvětlení níže – vyberte v přihlášce

Pokročilí / Závodníci – od 18 měsíců

Týmy, které závodí na oficiálních závodech a mají splněnou čistou zkoušku A1 nebo týmy od 18 měsíců věku psa, které si chtějí vyzkoušet jak jumpingy, tak zónové překážky v běhu Agility. Rozhodnutí, do které kategorie se přihlásíte, je na vás, pokud je psovi 18 měsíců a víc a nemáte splněnou zkoušku A1.

Poběží jumping a agility. V parkuru můžou být použity všechny překážky a hodnocení probíhá jako na klasických oficiálních závodech. Překážky budou mít výšku – S 25cm, M 35cm, L 55cm. Případné snížení napište do přihlášky (vyhovíme XS, ML, veteránům apod…. hodnoceni budou v kategorii, do které výškově spadají). Hračky a pamlsky nejsou dovoleny.


Letos nově – můžou běžet i běh Raketka – vysvětlení níže – vyberte v přihlášce

 

 

Raketka – velmi jednoduchá HRA pro všechny včetně štěňat  – kolečko složené jen ze skoček a tunelů – půjde o rychlost (překonáním překážek, které nejsou v pořadí, se tým nediskvalifikuje, musí se vrátit ke správné překážce, opravit ji a pokračovat dál, odmítnutí nehodnotíme, jsou jen časovou ztrátou, bez opravy následuje diskvalifikace, za shozenou laťku je 5 sekund navíc). Vyhlásíme nejrychlejšího pejska v každé velikostní kategorii (dohromady začátečníci + pokročilí + štěňátka). Štěňata běží bez latěk, jen probíhají bočnicemi. Vyberte prosím v přihlášce, zda se chcete zúčastnit.

 

Podmínky účasti: psi musí být klinicky zdraví s platným očkováním. Pes nebude mít na sobě při běhu obojek ani postroj. Háravé feny prosím hlaste při prezenci. Pořadatel si vyhrazuje právo za nevhodné chování tým vyloučit ze závodu. Startovné je nevratné. Pokud se tým nemůže zúčastnit závodů, náhradníka si za sebe hledá sám.

Každý účastník je povinen dodržovat čistotu v areálu a v jeho blízkém okolí. Pořadatel nezodpovídá za škody způsobené psem nebo psovodem, ani za ztrátu, zranění nebo úhyn psa. Respektujte ostatní a mějte při venčení v obci své pejsky na vodítku.

V případě, že budou závody zrušeny z důvodů nezaviněných pořadatelem (vyšší moc), startovné se nevrací.

Občerstvení na místě je zajištěno. Parkování přímo v areálu.

 

Těšíme se na vás! 🙂

 

Velmi děkujeme sponzorům, kteří podpoří naši akci:

 

       

           

 

 

  www.agiprekazky.cz                                  

 

FOTO Lenka Holubcová                     Jízdárna Boučí

                         

 

    

 

 

FOTKY z akce najdete na FB události nebo část fotek i zde: https://ebonyodtr.rajce.idnes.cz/Agirevoluce_2020

 

Komentáře jsou uzavřeny.