Neoficiální závody – Velikonoční Agijízda – 16.4.2022

Termín: sobota 16.4.2022

Místo: Fotbalové hřiště v Tisu u Havlíčkova Brodu – Tis 119, PSČ 582 43, GPS: 49°42´30.8 N 15°29´27.0 E

Pro velký úspěch našich podzimních neoficiálek loni a předloni a na žádosti mnohých zúčastněných jsme se rozhodli uspořádat kromě oficiálních závodů i závody neoficiální. Chceme podpořit začínající týmy, které si na oficiální závody ještě netroufají a jsme rádi, že si budou moct vyzkoušet závodní atmosféru na bezpečných překážkách, kvalitním povrchu a parkurech, které vám nachystají ostřílené závodnice a trenérky Verča Nehybová a Anet Kárníková.

STARTOVNÍ LISTINA – aktualizujeme ZDE

Máme plno.

 

PROGRAM

Prezence pro štěňata: 7:45 – 8:15 

Prohlídka prvního parkuru 8:20!!!

Tuneliáda I pro štěňata

Tuneliáda II pro štěňata

Vyhlášení – štěňata

Prezence pro začátečníky a pokročilé: 9:45-10:15h

Jumping I pro začátečníky

Jumping pro pokročilé/závodníky

Jumping II pro začátečníky

Agility pro pokročilé/závodníky

Vyhlášení začátečníci a pokročilí/závodníci

 

Maximální počet účastníků: 90 týmů (přednost mají zaplacené přihlášky)

Startovné: 300Kč zašlete na účet u FIO Banky číslo 2001106869/2010. VS 16042022. Do zprávy pro příjemce uveďte „Jméno Příjmení + AGIjizda“.

Přihláška: PŘIHLÁŠKA

ODKAZ NA FB událost (aktulizujeme zde startovní listinu): (1) Velikonoční Agijízda 16.4.2022 | Facebook

Uzávěrka přihlášek:  nyní už uzavřeno, kapacita závodu je naplněna. 

V případě dotazů nás kontaktujte na emailu agizavody@seznam.cz nebo telefonu 605 280 896 nebo 723 354 653.

Vyhlašujeme 1. – 3. místo v každém běhu a každé velikostní a výkonnostní kategorii. Štěňata budeme vyhlašovat S+M dohromady a L zvlášť.

 

KDO CO BĚŽÍ + PRAVIDLA

Štěňátka 8 – 15 měsíců

Štěňátka při hodnocení rozdělíme do dvou kategorií S+M a L. Velikost v přihlášce vybírejte podle předpokládané výšky pejska v dospělosti.

Poběží dvě tuneliády, na začátku a na konci může být skočka bez laťky a v parkuru se můžou objevit bočnice pro oběhnutí. Tým může použít na parkuru hračku nebo pamlsky v uzavřené krabičce. Chyby se hodnotí 5 trestnými body, tým jich může nasbírat neomezený počet, za chybu se počítá i odmítnutí, ale na jedné překážce může být tým při odmítnutí penalizován  jen jednou chybou, další odmítnutí se již za chybu nepočítají, tým získává pouze časovou ztrátu, diskvalifikace je pouze, pokud si tým správně neopraví chybně překonanou/vynechanou překážku, dále za dlouhodobé opuštění parkuru, vyvenčení na parkuru nebo hrubé zacházení se psem. Pejska může na startu přidržet pomocník.

 

Začátečníci – od 15 měsíců (dále věkově neomezeno)

Pro týmy, které se na závodní dráhu teprve připravují a chtějí si zaběhat bez zónových překážek. Můžou se přihlásit i týmy, které si již zkusily běhat v A1, ale nemají ještě splněnou žádnou čistou zkoušku.

Poběží 2 jumpingy. V parkuru budou použity skočky a tunely, nebude použit slalom, kruh, zeď a dálka. Tým může použít na parkuru hračku nebo pamlsky v uzavřené krabičce/pamlskovníku či kapse na zip. Překážky budou mít výšku S 20cm, M 30cm, L 50cm. Chyby se hodnotí 5 trestnými body, tým jich může nasbírat neomezený počet, za chybu se počítá i odmítnutí, ale na jedné překážce může být tým při odmítnutí penalizován  jen jednou chybou, další odmítnutí se již za chybu nepočítají, tým získává pouze časovou ztrátu. Diskvalifikace je pouze, pokud si tým správně neopraví chybně překonanou/vynechanou překážku, za dlouhodobé opuštění parkuru, vyvenčení na parkuru nebo hrubé zacházení se psem. Pejska může na startu přidržet pomocník. Může být stanoven standardní i maximální čas pro doběh psa – jako je tomu na oficiálních závodech – vše přiměřeně začátečnické kategorii.

Pokud budete chtít snížit překážky, je to možné, hlaste prosím v přihlášce, hodnoceni ale budete v kategorii, do které váš pejsek výškově spadá. Například – pejsek výškou spadající do kategorie L může běhat na výšce M, hodnocen ale bude společně s Lkovými psy. (Takže se v tom případě přihlaste jako Lko a do poznámky napište, na jaké výšce chcete běhat.)

 

Pokročilí / Závodníci – od 18 měsíců

Týmy, které závodí na oficiálních závodech a mají splněnou čistou zkoušku A1 nebo týmy od 18 měsíců věku psa, které si chtějí vyzkoušet jak jumpingy, tak zónové překážky v běhu Agility.

Rozhodnutí, do které kategorie se přihlásíte, je na vás, pokud je psovi 18 měsíců a víc a nemáte splněnou zkoušku A1. Pokud již splněno máte, měli byste se přihlásit do Pokročilých/Závodníků.

Poběží jumping a agility. V parkuru můžou být použity všechny překážky (nebude použita houpačka) a hodnocení probíhá jako na klasických oficiálních závodech. Překážky budou mít výšku – S 25cm, M 35cm, L 55cm. Případné snížení napište do přihlášky (vyhovíme XS, ML, veteránům apod…. hodnoceni budou v kategorii, do které výškově spadají… XS s Sky, ML s Lky…atd). Hračky a pamlsky nejsou dovoleny.


 

Podmínky účasti: Psi musí být klinicky zdraví s platným očkováním. Pes nebude mít na sobě při běhu obojek ani postroj. Háravé feny prosím hlaste při prezenci. Pořadatel si vyhrazuje právo za nevhodné chování tým vyloučit ze závodu. Startovné je nevratné. Pokud se tým nemůže zúčastnit závodů, náhradníka si za sebe hledá sám.

Každý účastník je povinen dodržovat čistotu v areálu a v jeho blízkém okolí. Pořadatel nezodpovídá za škody způsobené psem nebo psovodem, ani za ztrátu, zranění nebo úhyn psa. Respektujte ostatní a mějte při venčení v obci své pejsky na vodítku.

 

Občerstvení na místě je zajištěno. Parkování přímo v areálu.

 

Těšíme se na vás! 

 

Velmi děkujeme sponzorům, kteří podpoří naši akci:

 

      

 

Komentáře jsou uzavřeny.