Neoficiální závody – Jarní AgiJízda 29.4.2023

Termín: sobota 29.4.2023

Místo: Fotbalové hřiště v Tisu u Havlíčkova Brodu – Tis 119, PSČ 582 43, GPS: 49°42´30.8 N 15°29´27.0 E

Rozhodčí: Jitka Slánská

 

 

 

PROGRAM

Prezence pro všechny:  8:00 – 8:30

Prohlídka prvního parkuru 8:40!!!

Jumping I pro štěňata
Jumping I
 pro začátečníky 

Jumping pro závodníky

Jumping II pro stěňata

Vyhlášení běhů štěňat

Losování o ceny


Jumping II pro začátečníky 

Agility pro závodníky

Vyhlášení

Maximální počet účastníků: 90 týmů (přednost mají zaplacené přihlášky)

Startovné: 300Kč zašlete na účet u FIO Banky číslo 2001106869/2010. VS 29042023. Do zprávy pro příjemce uveďte „Příjmení + AGIjizda“.

Přihláška: TADY

ODKAZ NA FB událost (aktulizujeme zde startovní listinu):  Jarní AgiJízda 29.4.2023 | Facebook

V případě dotazů nás kontaktujte na emailu agizavody@seznam.cz nebo telefonu 605 280 896 nebo 723 354 653.

Vyhlašujeme 1. – 3. místo v každém běhu. Vyhlašujeme dohromady XS+S, M a ML+L.

 

KDO CO BĚŽÍ + PRAVIDLA

Štěňátka 8 – 15 měsíců – POZOR ZMĚNA – LETOS NEBUDOU TUNELIÁDY

Velikost v přihlášce vybírejte podle předpokládané výšky pejska v dospělosti.

Poběží dva JEDNODUCHÉ JUMPINGY – v parkuru budou skočky bez latěk (nebo na výšku, jakou si závodník řekne) a tunely.

Tým může použít na parkuru hračku nebo pamlsky v uzavřené krabičce. Chyby se hodnotí 5 trestnými body, tým jich může nasbírat neomezený počet, za chybu se počítá i odmítnutí, ale na jedné překážce může být tým při odmítnutí penalizován  jen jednou chybou, další odmítnutí se již za chybu nepočítají, tým získává pouze časovou ztrátu, diskvalifikace je pouze, pokud si tým správně neopraví chybně překonanou/vynechanou překážku, dále za dlouhodobé opuštění parkuru, vyvenčení na parkuru nebo hrubé zacházení se psem. Pejska může na startu přidržet pomocník.

 

Začátečníci – od 15 měsíců (dále věkově neomezeno)

Pro týmy, které se na závodní dráhu teprve připravují a chtějí si zaběhat bez zónových překážek. Můžou se přihlásit i týmy, které si již zkusily běhat v A1, ale nemají ještě splněnou žádnou čistou zkoušku.

Poběží 2 jumpingy. V parkuru budou použity skočky a tunely, nebude použit slalom, kruh, zeď a dálka. Tým může použít na parkuru hračku nebo pamlsky v uzavřené krabičce/pamlskovníku či kapse na zip.

Překážky budou mít výšku XS+S 20cm, M 30cm, ML 40, L 50cm. Chyby se hodnotí 5 trestnými body, tým jich může nasbírat neomezený počet, za chybu se počítá i odmítnutí, ale na jedné překážce může být tým při odmítnutí penalizován  jen jednou chybou, další odmítnutí se již za chybu nepočítají, tým získává pouze časovou ztrátu. Diskvalifikace je pouze, pokud si tým správně neopraví chybně překonanou/vynechanou překážku, za dlouhodobé opuštění parkuru, vyvenčení na parkuru nebo hrubé zacházení se psem. Pejska může na startu přidržet pomocník. Může být stanoven standardní i maximální čas pro doběh psa – jako je tomu na oficiálních závodech – vše přiměřeně začátečnické kategorii.

Pokud budete chtít snížit překážky, je to možné, hlaste prosím v přihlášce, hodnoceni ale budete v kategorii, do které váš pejsek výškově spadá. Například – pejsek výškou spadající do kategorie L může běhat na výšce M, hodnocen ale bude společně s Lkovými psy. (Takže se v tom případě přihlaste jako Lko a do poznámky napište, na jaké výšce chcete běhat.)

 

Závodníci – od 18 měsíců

Týmy, které závodí na oficiálních závodech a mají splněnou čistou zkoušku A1 nebo týmy od 18 měsíců věku psa, které si chtějí vyzkoušet jak jumpingy, tak zónové překážky v běhu Agility.

Rozhodnutí, do které kategorie se přihlásíte, je na vás, pokud je psovi 18 měsíců a víc a nemáte splněnou zkoušku A1. Pokud již splněno máte, měli byste se přihlásit do Závodníků.

Poběží jumping a agility. V parkuru můžou být použity všechny překážky (nebude použita houpačka) a hodnocení probíhá jako na klasických oficiálních závodech.

Překážky budou mít výšku – XS 20, S 25cm, M 35cm, ML 45 a L 55cm. Případné snížení napište do přihlášky (vyhovíme všem, zvláště veteránům apod…. hodnoceni budou v kategorii, do které výškově spadají).

Hračky a pamlsky nejsou dovoleny.


 

Podmínky účasti: Psi musí být klinicky zdraví s platným očkováním. Pes nebude mít na sobě při běhu obojek ani postroj. Háravé feny prosím hlaste při prezenci. Pořadatel si vyhrazuje právo za nevhodné chování tým vyloučit ze závodu. Startovné je nevratné. Pokud se tým nemůže zúčastnit závodů, náhradníka si za sebe hledá sám.

Každý účastník je povinen dodržovat čistotu v areálu a v jeho blízkém okolí. Pořadatel nezodpovídá za škody způsobené psem nebo psovodem, ani za ztrátu, zranění nebo úhyn psa. Respektujte ostatní a mějte při venčení v obci své pejsky na vodítku.

 

Občerstvení na místě je zajištěno. Parkování přímo v areálu.

Po dobu závodu bude přítomen prodejní stánek e-shopu Pamlskový ráj – přijďte nakoupit 🙂 

 

Těšíme se na vás! 

 

Velmi děkujeme sponzorům, kteří podpoří naši akci:

Komentáře jsou uzavřeny.